سه شنبه, 24 فروردين 1395 ساعت 15:07

به گزارش خبرنگار ایلنا، بیژن نامدار زنگنه در مراسم افتتاحیه نمایشگاه ایران‌پلاست گفت: نمایشگاه امسال در شرایط ویژه‌ای برگزار می‌شود چراکه تحریم‌ها برداشته شده ودر موقعیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستیم.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌های پتروشیمی شتاب‌ بگیرد، افزود: بخش مهم اقتصاد مقاومتی کاهش خام‌فروشی و تکمیل زنجیره ارزش است لذا توسعه پتروشیمی باعث می‌شود طرح‌هایی انجام شود که تولید یک‌ میلیارد دلاری به 20 میلیارد دلار برسد.

زنگنه اظهار داشت: ما در حال حاضر در موقعیتی هستیم که با برنامه‌هایی که در پیش گرفتیم تا سال 1400 ارزش تولید محصولات به بیش از 40 میلیارد دلار خواهد رسید که این هدف به 50 میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد.

سه شنبه, 24 فروردين 1395 ساعت 12:15

قیمت بنزین در جریان بررسی لایحه بودجه تبدیل به یکی از موضوعات پیچیده شده است. پیچیدگی موضوع هم از آن جایی بیشتر شد که نمایندگان مجلس در اقدامی عجولانه و تعجب برانگیز به پیشنهادی رأی دادند که خیلی زود متوجه شدند بسیار خام و ناپخته است؛ متوسط مصرف بنزین کشور در سال گذشته این واقعیت را روشن می کند.

در جلسه علنی روز سه شنبه مجلس شورای اسلامی پس از تصویب تبصره مربوط به هدفمندی یارانه‌ها، پیشنهاد احمد توکلی به تصویب رسید و به تبصره هدفمندی الحاق ش. اما بعد از چند ساعت با بررسی ابهامات این مصوبه عجولانه، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون تلفیق بودجه خواست تا این ابهامات را بررسی کند و پس از رفع، آن را به صحن ارجاع دهد.

سه شنبه, 24 فروردين 1395 ساعت 12:13

وزیر نفت از رشد 19 برابری ارزش تولید محصولات پتروشیمی از سال 1376 تاكنون و افزایش 25 درصدی ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی تا پایان امسال خبر داد.

«بیژن زنگنه» عصر چهارشنبه در آیین گشایش نمایشگاه بین المللی ایران پلاست گفت: با بهره برداری از واحدهای جدید، ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی كشور تا پایان امسال 20 تا 25 درصد افزایش می یابد.
به گفته وی، توسعه اصلی صنعت پتروشیمی در دولت اصلاحات انجام شد.